Dobra edukacja
w każdym wieku

"Dobra edukacja jest zawsze bardziej darem serca niż rozumu"

Celem projektu jest upowszechnienie najbardziej sprawdzonego w edukacji modelu jakim jest relacja mistrz – uczeń , gdzie wiedza przekazywana jest przez specjalistę w określonej dziedzinie, który nie tylko podaje teoretyczne informacje ale też dzieli się pasją i wiedzą praktyczną dotycząca swojej profesji.

Uczeń umawia się z osobą, która interesuje go ze względu na zawód czy zajęcie jakie wykonuje spędzając z nim określony czas w miejscu czy warsztacie jego pracy lub po prostu rozmawiając, a przy okazji poznając specyfikę określonego zawodu. W ten sposób uczeń uzyskuje wiedzę i informacje na temat profesji czy konkretnej umiejętności. W przypadku dzieci, czyli najmłodszych uczniów spotkania z mistrzem mogą odbywać się w towarzystwie rodzica lub rodziców, aby zapewnić uczniowi poczucie bezpieczeństwa i dobre samopoczucie. Potem za obopólną zgodą ucznia i mistrza spotkania mogą trwać dalej, lub jeśli nie jest to coś czego uczeń szukał lub mistrz z określonych względów nie może się już spotykać, wtedy spotkania zostają przerwane, a uczeń poszukuje dla siebie czegoś innego oraz kontaktu z kolejną osobą.

Tutoring to więcej niż korepetycje, ponieważ jest ściśle nakierowany na potrzeby i cechy indywidualne uczniów oraz daje prowadzenie i wiedzę jak samemu brać odpowiedzialność za własną edukację.
Projekt finansowany jest z wpłat uczniów lub dotacji osób zainteresowanych wspieraniem idei współpracy mistrz-uczeń.
Projekt skierowany jest do młodzieży, ale w praktyce nie ma żadnych kategorii wiekowych co do bycia mistrzem lub uczniem.